Homepage
PŘEDMLUVASepsání tohoto průvodce bylo motivováno potřebou vytvořit doporučení pro veškeré protokoly Internetu, aby bylo zaručeno, že si uživatelé z Floridské atlantické university2 uvědomí jak možnosti a dostupné zdroje Internetu, tak i způsoby přístupu nebo předávání informací prostřednictvím Internetu (Netu3). Předpokládám, že čtenář je obeznámen s pojmy a protokoly, na něž jsou tomto dokumentu uvedeny odkazy. Tento dokument je možné kopírovat či distribuovat buď v plném znění nebo i po částech, ovšem pouze v případě, že bude zároveň uveden též odkaz na originální zdroj tohoto dokumentu.

Své připomínky, návrhy a požadavky na opravy zasílejte, prosím, elektronickou poštou na adresu: RINALDI@ACC.FAU.EDU.

Máte-li nějaké poznámky k překladu, použijte, prosím, e-mailovou adresu: bohunka@jmu.vse.cz.


PODĚKOVÁNÍ


Mnoho z toho, co budete číst v tomto průvodci vzniklo na základě připomínek a návrhů v LISTSERVu NETTRAIN@UBVM (formálně NET-TRAIN) a na mnoha dalších místech v Síti.

Zvláštní poděkování patří Wesu Morganovi z Engineering Computing Center University v Kentucky za jeho rady a doporučení.

Děkuji Petu Hoylemu,William & Mary; Timothymu A. Torresovi, San Jose State University; Paulu Briansovi, Washington State University; Paulu F. Lambertovi, Bentley College; Philipovi M. Howardovi, Saint Mary's University; Gordonu Swanovi, Florida Atlantic University; Pauline Kartrude, Florida Atlantic University; Beth Taney, Penn State; Debbie Shaffer, Penn State and USDA-CIT; Henrymu DeVries, Cornell; Jimovi Millesovi, SLU Law Library; Martinu Raishovi, State University of New York at Binghamton; Stevu Cislerovi, Apple Corporation; Tomovi Zillnerovi, Wisconsin Interlibrary Services; Tomovi Goodrichovi, Stanford University; Jimovi Gerlandovi, State University of NY at Buffalo; Rosovi Leibenspergerovi, Cornell; Paulovi Whiteovi, Northern Michigan University; Marilyn S. Webbové, Penn Stateove, Judith Hopkinsove, State University of NY at Buffalo, Rosovi McCarthyovi.

Pozn. překl.: Přeložený dokument prošel pečlivou korekturou Luďka Vašty, za což mu tímto upřímně děkuji.

[ Zpět na homepage ]


Copyright © 2000-2010 Aleš, Bohunka a Luděk. Tato stránka byla aktualizována dne 16.6.2003.